Czas na zabawy na świeżym powietrzu

Jak ważna jest aktywność dzieci na świeżym powietrzu wie każdy rodzic. Ruch, powietrze, wesołe zabawy to jest to co my, rodzice wspominamy z dzieciństwa i czego nie chcieli byśmy odmówić swoim dzieciom. Pierwszym zakupem związanym z aktywnością dzieci często są rowery, gdyż do tego również jesteśmy przyzwyczajeni. A co z hulajnogą?

Jazda dzieci na rowerze jest oczywista. Wszystkie dzieci, prędzej czy później dojrzewają do momentu, w którym zaczynają marzyć o rowerze. Od kilku lat nasze serca podbiły rowerki biegowe, które są pierwszym sprzętem sportowym naszych dzieci. Niewielu jednak rodziców kupuje swoim dzieciom hulajnogi. Dlaczego? Czy warto postawić na taki rodzaj aktywności?

Dlaczego hulajnoga?
Hulajnogi trzykołowe to kolejny sposób na spędzenie czasu na powietrzu. Nie licząc tego, że jest to po prostu świetna zabawa, jest to sprzęt sportowy, który daje dzieciom wiele cennych umiejętności. Podstawową umiejętność, jakiej uczą się dzieci to utrzymanie równowagi. Nauka jazdy na hulajnodze trójkołowej jest pierwszym krokiem do opanowania jazdy na rowerze.

Kolejną zaletą jazdy na hulajnodze trójkołowej jest rozwój mowy. Tak! Hulajnoga odpowiada za szybszą naukę mówienia. Dlaczego? Ośrodek mowy oraz równowagi znajduje się w tej samej części mózgu. Jazda na hulajnodze, a co za tym idzie trening równowagi, buduje połączenia neuronowe, które odpowiadają za naukę mówienia.

Dwa koła z przodu czy z tyłu?
Jest to jedno z najważniejszych pytań, na jakie muszą odpowiedzieć sobie rodzice. Dwa koła z przodu hulajnogi dają większą stabilność hulajnodze. Koła, które mają duży rozstaw pomagają dziecku utrzymać równowagę. Dwa koła z tyłu hulajnogi powoduje, że dziecko uderza nogą w koło. Takie ustawienie obniża komfort jazdy, a dziecko nie może osiągnąć większej prędkości. Kupując hulajnogę z kołami z tyłu możemy spodziewać się, ze dziecko nie będzie się na niej dobrze bawiło, a to znaczy, że nie będzie ona często użytkowana.

Artykuły dziecięce, takie jak hulajnogi, czy rowerki biegowe pozwalają dobrać odpowiedni sprzęt sportowy dla każdego dziecka, niezależnie od temperamentu oraz zainteresowań. Warto to wykorzystać i gdy nasz maluch wyrośnie już z takich zabawek, jak maty edukacyjne zachęcać go, by jak najwięcej energii spożytkował w trakcie zabaw na świeżym powietrzu.

Szukasz dobrej hulajnogi dla dziecka? Odwiedź https://dwamichaly.pl/product-pol-390-Hulajnoga-trojkolowa-Biedronka-4w1-rozowa.html