Jak można uprościć księgowość we własnej firmie?

Biorąc pod uwagę różne aspekty prowadzenia firmy, księgowość bezsprzecznie wychodzi na prowadzenie pod względem skomplikowania zagadnień w niej zawartych. Na pewno zdarzało się wam w przeszłości myśleć o tym, czy zlecanie zadań związanych z księgowością na zewnątrz jest jedyną możliwą opcją… okazuje się, że nie! Dziś otwarto przed nami nową, ciekawą szansę na ulepszenie efektywności waszej firmy!

Ułatwiamy prowadzenie biznesu

Jeżeli jeszcze nie domyśleliście, o co nam chodzi, to dziś będziemy rozmawiać o tym, jak samodzielna księgowość może ułatwić nam prowadzenie własnego biznesu. Jak to jednak możliwe? Przecież to niezwykle trudne zadanie! W takim momencie, na pomoc przychodzą najróżniejsze programy służące do ewidencji. Ich zalety są widoczne na pierwszy rzut oka! Nie wierzycie nam? To zastanówmy się wspólnie nad jednym, przykładowym aspektem. Skoro wyłącznie wy macie dostęp do dokumentów waszej firmy, to możecie mieć pewność, że tylko wy będziecie mieli całkowitą kontrolę nad tym, co się z nimi stanie! To dość ciekawa sprawa, czyż nie?

Kontrolujemy stan firmy

Skoro już wspomnieliśmy o kwestii związanej z kontrolą, to nie sposób zapomnieć o potencjalnych kosztach wykorzystywania takiego rozwiązania. Aby uzyskać wartościowe wyniki, warto porównać je z klasyczną drogą prowadzenia księgowości. Kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za dostęp do takiego programu (niech za przykład posłuży Taxomatic) kosztować powinien nie więcej niż te 100 złotych! Zwykle w takiej sumie zakupimy też możliwie najlepszy pakiet! A jak to wygląda w przypadku „normalnej” księgowości? Otóż wygląda to zgoła inaczej – za możliwość z korzystania usług biura księgowego, czy też osobno działającego specjalisty zapłacicie PRZYNAJMNIEJ kilka tysięcy złotych! Nic w tym dziwnego, że coraz chętniej uciekamy od klasycznego sposoby rozliczania się z Urzędem Skarbowym!

Ręka na pulsie – w każdym momencie

Dziś trzeba także pamiętać o tym, że dobry przedsiębiorca nie prowadzi swojej firmy przez zaledwie kilka godzin w przeciągu dnia. W dzisiejszych szybko zmieniających się czasach trzeba stale trzymać rękę na pulsie i nie można sobie pozwolić na pewne szumy informacyjne, związane z ewentualnymi nieporozumieniami na linii księgowość – firma. Właśnie dlatego, zdecydowanie docenia się fakt, że prowadząc samodzielnie całą księgowość, możemy uzyskać dostęp do wszystkiego z poziomu telefonu lub tabletu. Teraz nieważne czy jedziesz na spotkanie taksówką, siedzisz w biurze czy idziesz właśnie spać – bezproblemowo możesz sprawdzić sytuację finansową firmy!