Jaki kierunek studiów wybrać?

jaki-kierunek-studiow-wybrac

Po skończeniu nauki w szkole średniej, nieważne czy to technikum, ogólniak czy zawodówka, trzeba podjąć decyzje o pójściu na studia. Oczywiście wiele zależy od tego na jaki wynik uda nam się napisać egzamin dojrzałości czyli maturę.

Nie warto martwić się językiem polskim, ponieważ o kierunkach, które wymagają z niego matury nawet nie będę wspominał. Dzisiaj najbardziej liczą się matematyka i język angielski, a jeszcze lepiej kiedy podejmiemy się jeszcze napisania dodatkowego języka obcego oprócz angielskiego. Warto też spróbować podejść do wersji rozszerzonej egzaminu bo takie też się liczą w rekrutacji na uczelnię i zawsze nasze papiery będą postawione w lepszym świetle.

W dzisiejszych czasach nie warto ograniczać się tylko do miasta lub województwa w którym mieszkamy. Większość uczelni dziennych posiada na swoim terenie Akademik, w którym będziemy mogli mieszkać lub jeśli nam to nie odpowiada możemy znaleźć mieszkanie na wynajem.

Jaki kierunek studiów wybrać?

jaki kierunek studiów wybraćPowodem dla, którego nie będę mówił o kierunkach humanistycznych jest powód, że nie ma po prostu po nich porządnej pracy. Najczęściej po tych kierunkach zostaje robienie burgerów w McDonaldzie albo obsługa na kasie w KFC. Największą popularnością cieszą się uczelnie, które w ofercie mają kierunki lekarskie i dentystyczne, a także techniczne takie jak informatyka, automatyka i robotyka. Takie uczelnie nie musiały prowadzić dodatkowej rekrutacji ale konkurencja aby się na nie dostać przez to jest także bardzo duża. Najlepiej jest upatrzyć sobie jak najwięcej placówek gdzie oferują nasz kierunek i złożyć papiery do jak największej liczby z nich aby maksymalnie zwiększyć szanse dostania się na listę przyjętych. Duża popularność kierunków technicznych i medycznych to nie przypadek, ponieważ po ukończeniu ich czeka na nas najwięcej ofert pracy w Polsce czy na świecie. Specjaliści z zawodów technicznych są pilnie poszukiwani z powodu tego jak szybko rozwijają się wszelkie technologie w otaczającym nas świecie.

Podsumowanie

Wybór kierunku studiów jest ciężki i wiele zależy od tego jak potoczy się nasze życie, dlatego warto wybrać taki kierunek, w którym będziemy się najlepiej czuli robiąc to czego od nas oczekują, ponieważ nie ma sensu wybierać czegoś czego nie lubimy robić tylko dlatego, że potem dobrze płacą.