Popularne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej w Polsce

beauty-743371_1920

Popularność, a co za tym idzie, liczba operacji plastycznych w naszym kraju stale rośnie. Motywacja poddania się takiemu zabiegowi może być różna. Jedna grupa robi to w celu poprawienia samopoczucia, upiększenia swojego ciała i sprawienia, aby wyglądało tak, jak sobie wymarzyła. Dla innych jest to uwarunkowane względami zdrowotnymi. Jakie operacje najczęściej wykonują specjaliści od chirurgii plastycznej?

Niezmienną popularnością cieszą się operacje takie jak:

  • powiększenie piersi,
  • plastyka brzucha,
  • lifting,
  • plastyka nosa,
  • liposukcja,
  • waginoplastyka.

Znacznie częściej operacjom poddają się panie, którym zdaje się, bardziej zależy na nienagannym wyglądzie. Dużo kobiet chce pozostać młodymi i atrakcyjnymi, stąd może wynikać znaczna liczba zabiegów dedykowanych właśnie dla płci pięknej. Pora wytłumaczyć, na czym polegają wspomniane zabiegi.

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest powiększenie piersi, polegające na umieszczeniu pod mięśniami piersiowymi silikonowych implantów w danym rozmiarze. Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha to operacja szczególnie popularna wśród kobiet świeżo po przebytej ciąży. Polega na napięciu powłok i powięzi brzucha, a następnie usunięciu nadmiaru skóry. Na lifting decydują się najczęściej kobiety, u których widoczne są zmarszczki. Polega on na naciągnięciu skóry szyi i policzków, aby tkanka wróciła na jej pierwotne miejsce. Plastyka nosa ma na celu zmienienie kształtu nosa poprzez jego zmniejszenie, skrócenie czy zwężenie. Liposukcja to operacja polegająca na usunięciu tkanki tłuszczowej z miejsc takich jak brzuch, uda czy pośladki. Natomiast coraz popularniejsza waginoplastyka polega na skorygowaniu szerokości pochwy.

Wszystkie te zabiegi możesz przeprowadzić w http://sopockafabrykaurody.pl/

Dla znacznej części społeczeństwa operacje plastyczne są nadal tematem kontrowersji. Ich przeciwnicy mówią o nieingerowaniu w ciało człowieka, jednak nie można się oszukiwać. Popularność operacji plastycznych będzie nadal rosła i każdy powinien mieć prawo z nich skorzystać. Wszyscy zasługujemy na to, aby czuć się dobrze we własnej skórze i wyglądać tak, jak chcemy.