Trend sezonu wiosna/lato 2017 – Koronkowe bluzki

koronkowa-bluzka-z-topem-e-monnari-szary-rekawy

W tym roku modne są przede wszystkim zwiewne i delikatne tekstury. Spotkać możemy sukienki z koronki, tiulowe spódnice czy przeźroczyste bluzki. Na co dzień warto wybrać koronkowe bluzki do jeansów lub zwiewnych spódnic, które wpisują się w romantyczny styl. W jakich odsłonach można je nosić?

Bluzki z koronki podkreślają kobiecość. Można je znaleźć w najróżniejszych wzorach i formach przez co łatwiej osiągnąć tu oryginalny styl. Każda kobieta powinna posiadać w szafie chociaż jedną taką bluzkę. Zwłaszcza latem pozwalają na stworzenie ciekawej stylizacji. To właśnie koronka w mniejszym lub większym stopniu jest odpowiedzialna za to, jak dana bluzka będzie się prezentować. W zależności od tego, jaki cel chce się osiągnąć, można rozróżnić dwa przewodnie style modeli tych bluzek.

Skromnie

Skromne modele posiadają zdobienia o większym rozmiarze, ale dodatkowo także wszyty materiał pod koronkę. Dzięki temu skóra jest zakryta, a wzór pięknie prezentuje się na materiale. Tego typu modele mają charakter bardziej oficjalny. Bluzki koronkowe eleganckie nadają się dzięki temu także na specjalne okazje. Dla modeli bardziej odpowiednich do miejsca pracy koronka umieszczona jest tylko na dekolcie lub na zakończeniach materiału.

 Bluzki-koronkowe

Odważnie

Tego typu modele raczej nie nadają się do biura. Oczka między zdobieniami są znacznie większe i w ten sposób pokazuje się więcej ciała. Wiele modeli posiada całe odkryte plecy bądź ramiona. Inne bluzki wymagają założenia pod nie krótkiego topu, ponieważ nie posiadają zakrytej warstwy koronki.

Z czym je łączyć?

Koronkowe bluzki są bogato zdobione, dlatego powinno się łączyć je z gładkimi materiałami. W ten sposób uniknie się modowych wpadek. Bluzki tego typu są wręcz stworzone do łączenia z rozkloszowanymi, bądź ołówkowymi spódnicami. Szpilki dopełnią elegancką stylizację. Inną propozycją są gładkie spodnie i baleriny na codzienne, zabiegane dni. Inne dodatki powinny być stonowane, aby nie odwracać uwagi od zdobień na bluzce. Zdecydowanie odradza się dobierania do koronki jeansów oraz sportowych butów. W ten sposób utraci się romantyczny charakter koronki.